Nokian Line SUV

Letnia opona Nokian Line SUV przeznaczona do uniwersalnego użytku w samochodach typu SUV oferuje komfort jazdy, wysokie osiągi i doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni. Opona ta jest świetnym wyborem dla kierowcy, który kładzie nacisk na bezpieczeństwo jazdy, ale jednocześnie chce cieszyć się mocą SUV-a w terenie i w mieście. Wytrzymałość opony zwiększa zastosowana technologia aramidowych ścian bocznych Nokian. Opona Nokian Line SUV ma również doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i jest bardzo odporna na zjawisko aquaplaningu.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rowki łatwo i efektywnie odprowadzają wodę z powierzchni styku opony.

Więcej kilometrów, mniej hałasu dzięki technologii cichych rowków: otwory w ściankach rowków poprzecznych odprowadzających strumień powietrza, chroniąc w ten sposób przed nieprzyjemnym dla ucha świstem wydawanym przez opony. Dzięki temu wzorowi jazda jest przyjemnie cicha.

Aramid Sidewalls – aramidowe ściany boczne
Technologia aramidowych ścian bocznych Nokian zwiększa wytrzymałość opon, także w trudnych warunkach. Mieszanka gumy na ścianach bocznych zawiera ekstremalnie trwałe włókna aramidowe, dzięki którym zbrojone i wzmocnione ściany boczne są odporne na nieoczekiwane uderzenia i przecięcia.

Opony z serii Nokian Line SUV zostały starannie zaprojektowane. Są przystosowane do prowadzenia małych i średniej wielkości SUV-ów, zapewniając doskonały komfort jazdy w każdych warunkach. Świetnie trzymają się nawierzchni zarówno w czasie ulewy, jak i błota pośniegowego. Są doskonałym wyborem dla kierowców, którzy często jeżdżą w długie trasy. Sprawdzają się na różnych drogach. Ich zaletą jest przede wszystkim ogromna wytrzymałość. To za sprawą zastosowania specjalnych włókien aramidowych w bocznej ściance. Dzięki temu ogumienie jest znacznie stabilniejsze i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja bieżnika zapobiega zjawisku aquaplaningu. Tym samym opony z serii Nokian Line SUV są wybierane przez kierowców, którzy w kwestii bezpieczeństwa nie uznają żadnych kompromisów. Ich zastosowanie wpływa na komfort jazdy, ale także przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa w samochodzie. Dobra jakość opon Nokian została potwierdzona w wielu niezależnych testach przeprowadzonych przez magazyny motoryzacyjne.

Firma Nokian jest znana na całym świecie. Słynie przede wszystkim z dobrych opon zimowych, które są przystosowane do trudnych warunków na północy Europy. Jednak producent oferuje także ogumienie letnie i wielosezonowe, które pod względem zastosowanych rozwiązań i nowoczesnych technologii wyprzedza inne, konkurencyjne marki. Nic dziwnego, że to ogumienie klasy premium jest tak popularne w wielu kręgach. Zaskakuję precyzją jazdy, niezależnie od warunków pogodowych.

show blocks helper