Nokian Line

Wydajne opony letnie Nokian Line przeznaczone są w szczególności dla samochodów o dużej mocy, wspaniale radzą sobie ze zmiennymi warunkami jazdy, typowymi dla okresu letniego. Opony skonstruowano z myślą o warunkach panujących na drogach środkowoeuropejskich, zapewniają one maksymalną możliwą przyczepność i stabilność jazdy, szczególnie na mokrej nawierzchni. Konstrukcja opony oraz mieszanka gumy użytej do budowy opony Nokian Line tworzą logiczną synergiczną całość, zapewniając łatwość kierowania i efektywne reakcje na prędkość jazdy w danych kategoriach prędkości.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Innowacyjne rozwiązania – lamele Cross-Block oraz rowki odprowadzające wodę zapewniają, że opony Nokian Line precyzyjnie reagują na sposób kierowania pojazdem w czasie deszczu i na śliskiej nawierzchni.

Opony z serii Nokian Line wyróżniają się niezawodnością. Umożliwiają bezpieczną jazdę niezależnie od warunków panujących na trasie. Swoje wyjątkowe parametry zawdzięczają opatentowanym technologiom. Specjalne rowki retencyjne pozwalają na odprowadzanie wody w czasie ulewy, kiedy statystycznie prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji jest największe. Z kolei opony zimowe mają zaprojektowany bieżnik w taki sposób, by ułatwić jazdę w ciężkich, zimowych warunkach, a także po błocie pośniegowym. Opony Nokian są znane na całym świecie. Ich niezawodność potwierdzają niezależne testy prowadzone przez magazyny motoryzacyjne. To sprawia, że sprawdzają się one niemal w każdej sytuacji i zachwycają precyzją jazdy.

Ponadto są ekonomiczne. Zawdzięczają to wyjątkowym lamelom Cross Block, które zmniejszają opory toczenia i redukują hałas w czasie jazdy. Tym samym wpływają na komfort prowadzenia. Na bezpieczeństwo jazdy wpływa też system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia Bieżnika). Dzięki niemu można precyzyjnie określić głębokość bieżnika, co jest przydatne szczególnie przed długimi trasami. Producent umożliwia także wymianę opon na inny komplet, jeśli użytkownik nie jest do końca zadowolony z zakupu. Program Nokian Tyres Satisfaction zyskał uznanie wielu kierowców. Choć marka Nokian znana jest głównie z produkcji opon zimowych, które testowane są w krajach skandynawskich, to w ofercie można znaleźć także opony letnie i wielosezonowe, które sprawdzają się na każdej nawierzchni. Nokian to propozycja dla wymagających kierowców, którzy stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

show blocks helper