Nokian Weatherproof

W zimie bezpieczne, w lecie precyzyjne. Wszechstronne ogumienie Nokian Weatherproof to zimowa opona o świetnej charakterystyce przyczepności. A jednocześnie to również letnia opona, która toczy sie precyzyjnie w upalne letnie dni. Mieszankę bieżnika dopracowano z myślą o zmiennych warunkach pogodowych. W zimie przyczepnośc jest doskonała, gdy temperatury oscylują koło zera stopni lub spadają nieco poniżej. Nowa generacja mieszanki krzemionkowej zapewnia również dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz niski opór toczenia, co zmniejsza zużycie paliwa.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rowki łatwo i efektywnie odprowadzają wodę z powierzchni styku opony.

Pole informacyjne – w polu informacyjnym można zapisać dane o wysokości zalecanego ciśnienia w oponach i pozycji gdzie opony były założone w samochodzie.

Nokian Weatherproof to wyjątkowe opony, które zapewniają bezpieczna jazdę przez cały rok. Dzięki nim nie musisz pamiętać o sezonowej wymianie ogumienia. Opony dostępne są w wielu rozmiarach i przeznaczone do różnych pojazdów. Nadają się zarówno do prowadzenia w trudnych, zimowych warunkach, jak i latem. Niezależnie od pogody, świetnie się sprawdzają i są niezastąpione w wielu sytuacjach. Zostały zatwierdzone do użytku w zimie. Ponadto, bardzo dobrze trzymają się drogi, nawet w czasie deszczu, kiedy statystycznie zdarza się najwięcej wypadków samochodowych. Opony z serii Nokian Weatherproof są staranie zaprojektowane pod każdym względem. Ułatwiają wygodną jazdę przez cały rok.

Marka Nokian znana jest głównie z produkcji wymagających opon przystosowanych do trudnych, zimowych warunków w krajach skandynawskich. Producent oferuje także opony wielosezonowe klasy premium, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. To, bez wątpienia, produkt bezkonkurencyjny w swojej kategorii. Opony są wytrzymałe i mocne. Są polecane osobom, które w kwestii bezpieczeństwa nie uznają kompromisów, a jednocześnie chcą, by ogumienie było niezawodne. Na stabilną jazdę wpływa także system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia Bieżnika). Dzięki niemu można określić głębokość bieżnika. Warto to sprawdzać, a szczególnie przed dłuższymi trasami, które są bardzo wymagające. Opony Nokian cieszą się uznaniem wielu klientów na całym świecie, a ich właściwości zostały potwierdzone w niezależnych testach magazynów motoryzacyjnych.

show blocks helper