Nowa seria opon Nokian WR A4 została stworzona dla tych, którzy chcą w pełni cieszyć się możliwościami swoich aut nawet w okresie zimowym. Zaprojektowane z myślą o dynamicznej jeździe. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, seria WR A4 zapewnia doskonałe właściwości jazdy i przyczepność, zarówno na suchej, mokrej oraz ośnieżonej nawierzchni. Jednocześnie Nokian WR A4 jest najcichszą z zimowych opon stworzonych przez Nokian Tyres.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rozjeżdżony śnieg i woda są łatwo i efektywnie odprowadzane przez układ cienkich i polerowanych rowków głównych, natomiast rowki boczne rozchodzą się na dwie strony.

Mieszanka gum Nokian Twin Trac Silica – Doskonała przyczepnośc, wysoka odporność na zużycie, niższe spalanie paliwa. Unikatowe rozłożenie cząsteczek w mieszance gum Nokian Twin Trac Silica – obejmującej naturalną gumę, krzemionkę i olej rzepakowy – zapewnia najlepsze osiągi na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni.

Pole informacyjne – w polu informacyjnym można zapisać dane o wysokości zalecanego ciśnienia w oponach i pozycji gdzie opony były założone w samochodzie.

Opony Nokian WR A4 są dedykowane dla wymagających kierowców. To ogumienie sportowe klasy premium. Wyróżnia się doskonałymi właściwościami jezdnymi, a jednocześnie dużą przyczepnością. Technologia Functional Performance Siping ułatwia precyzyjne prowadzenie zarówno na suchej, mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni. Ogumienie stabilnie trzyma się drogi nawet przy dużych prędkościach. Opony zostały oficjalnie zatwierdzone do użytku w zimie. Zaprojektowane je z dbałością o każdy, najmniejszy, szczegół. Lamele i bloki mają dokładnie dobrany kształt i wpływają na doskonałą przyczepność i precyzję prowadzenia. Centralny obszar ogumienia ma formę podłużnego żebra, które składa się z bloków bieżnika i postrzępionych lameli. Pozostawia ślady przypominające stonogę. Na precyzję kierowanie wpływa także wyjątkowa mieszanka gumowa, na którą składają się: kauczuk naturalny, krzemionkę i olej rzepakowy „canola”. Tym samym jazda jest nie tylko komfortowa i stabilna, ale także ekonomiczna. Auto zużywa znacznie mniej paliwa.

Nokian to znany na całym świecie producent, który wytwarza dobre opony zimowe przystosowane do wymagających warunków drogowych w krajach skandynawskich. Ogumienie jest polecane osobom, które w kwestii bezpieczeństwa nie uznają kompromisów. Szukają trwałego i solidnego produktu. Warto pamiętać, że opony to jedyna część w samochodzie, która bezpośrednio styka się z nawierzchnią. Muszą być więc niezawodne i przystosowane do różnych warunków. Opony Nokian zostały także docenione w wielu niezależnych testach magazynów motoryzacyjnych.

show blocks helper

Wyświetlanie 1–12 z 51 wyników