Opony Nokian WR D4

Opona zimowa WR D4 to mistrz w kategorii przyczepności. Unikatowe innowacje zapewniają bezpieczną, równą i stabilną jazdę na nawierzchniach mokrych oraz pokrytych śniegiem. To pierwsza na świecie zimowa opona premium oferująca przyczepność na mokrej nawierzcni klasy A, najlepszej kategorii w wymogach UE.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rozjeżdżony śnieg i woda są łatwo i efektywnie odprowadzane przez układ cienkich i polerowanych rowków głównych, natomiast rowki boczne rozchodzą się na dwie strony.

Mieszanka gum Nokian Twin Trac Silica – Doskonała przyczepnośc, wysoka odporność na zużycie, niższe spalanie paliwa. Unikatowe rozłożenie cząsteczek w mieszance gum Nokian Twin Trac Silica – obejmującej naturalną gumę, krzemionkę i olej rzepakowy – zapewnia najlepsze osiągi na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni.

Pole informacyjne – w polu informacyjnym można zapisać dane o wysokości zalecanego ciśnienia w oponach i pozycji gdzie opony były założone w samochodzie.

Nokian Block Optimized Siping
Lepsza przyczepność w warunkach zimowych i doskonalsze poczucie sterowności. Każdy element bloku bieżnika i lameli, tworzący stylowy wzór, posiada stosowny kształt i funkcję, co da się odczuć w świetnej przyczepności oraz stabilności prowadzenia.

Opony Nokian WR D4 wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością zarówno na mokrych, ośnieżonych i suchych nawierzchniach. To propozycja dla wymagających, którzy cenią przede wszystkim trwałość i doskonałe parametry jezdne. Opony Nokian zapewniają stabilność w zimowych warunkach. Są zaprojektowane w taki sposób, by jazda była jak najbardziej precyzyjna. Ich zastosowanie chroni przed aquaplaningiem i poślizgiem w błocie pośniegowym. Opony Nokian swoje właściwości zawdzięczają przede wszystkim zastosowaniu nowoczesnych technologii. Ich niezawodność została potwierdzona w wielu niezależnych testach magazynów motoryzacyjnych. Idealnie sprawdzają się do każdego samochodu. To ogumienie klasy premium, które wpływa na doskonałą kierowalność, a z drugiej strony bezpieczeństwo. Opony są idealne w każdych warunkach: na suchej i mokrej drodze. Specjalnie zaprojektowany bieżnik chroni przed poślizgami na błocie pośniegowym.

Ponadto firma Nokian dba także o zadowolenie klientów. Jeśli z jakiegoś powodu będą oni chcieli wymienić komplet na inny, mogą skorzystać z takiej możliwości w ramach programu Nokian Satisfaction. To bardzo duże udogodnienie. Na bezpieczeństwo jazdy wpływa też opatentowany system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia Bieżnika), który polega na tym, że można na bieżąco odczytywać głębokość bieżnika. To jest bardzo przydatne szczególnie na dłuższych i wymagających trasach. Opony Nokian to produkt dla osób, które nie uznają żadnych kompromisów w kwestii bezpieczeństwa.

show blocks helper