Nokian WR SUV 3

Nowa niekolcowana opona Nokian WR SUV 3 jest oponą zimową dla pojazdów typu SUV przeznaczoną na rynek środkowoeuropejski. Nowa opona charakteryzuje się zoptymalizowana przyczepnością w warunkach zimowych, dzięki której na lodzi i śniegu jest jeszcze lepsza niż poprzedzająca ją opona WR G2 SUV. Nowa symetryczna i kierunkowa rzeźba bieżnika. Gęste ułożenie lamelek i nowa mieszanka gumowa , opracowana z myślą o sportowych samochodach użytkowych, zapewniają oponie dobre i bezpieczne warunki jezdne na nawierzchniach zimowych. Sprawne samo zaciskające się lamelki 3D zapewniają zwiększoną przyczepność na śniegu i lodzie, ale jednocześnie dobrą stabilność w jeździe po nawierzchni suchej. Polerowane poprzeczne rowki chronią przed powstaniem efektu aquaplaningu na wodzie i błocie pośniegowym.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rozjeżdżony śnieg i woda są łatwo i efektywnie odprowadzane przez układ cienkich i polerowanych rowków głównych, natomiast rowki boczne rozchodzą się na dwie strony.

Samoblokujące się lamele 3D – Większa stabilność toru jazdy, większa trwałość. Samoblokujące się lamele 3D aktywnie blokują ruch klocków kierunkowych bieżnika, które w danym momencie stykają się z nawierzchnią jezdni, co zdecydowanie wpływa na reakcję opony w stosunku do manewrów kierowcy w zakrętach i skrętach.

Pole informacyjne – w polu informacyjnym można zapisać dane o wysokości zalecanego ciśnienia w oponach i pozycji gdzie opony były założone w samochodzie.

Aramidowe ściany boczne Nokian – Materiał gumowy ściany bocznej zawiera ekstremalnie trwałe odcinkowe włókna aramidowe. Ten materiał jest znany z branży samolotowej i zbrojeniowej. Włókna aramidowe użyte do budowy ściany bocznej opony Nokian Tyres usztywniają i wzmacniają ściany boczne i sprawiają że jest ona mocniejsza oraz bardziej odporna na uszkodzenia i przecięcia.

Opony zimowe Nokian WR SUV 3 zapewniają precyzję i stabilność jazdy. Sprawiają, że prowadzenie jest bezpieczne, nawet w trudnych, zimowych warunkach, często w ekstremalnych sytuacjach. Zastosowanie tego wyjątkowego ogumienia zmniejsza ryzyko aquaplaningu i poślizgu na błocie pośniegowym. Doskonała struktura ułatwia prowadzenie niemal w każdej sytuacji – zarówno na ośnieżonych, jak i mokrych trasach. Opony Nokian WR SUV 3 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić prowadzenie SUV-ów i zapewnić bezpieczne warunki jazdy. Niezależnie od aury na dworze możesz być pewien, że kierowanie samochodem będzie wyjątkowo precyzyjne. Opony sprawdzają się zarówno na wypady na miasto, jak i na dłuższe trasy. To ogumienie klasy premium, które jest niezastąpione na każdej nawierzchni. Wyróżnia się wytrzymałością i doskonałą jakością. Opony są dedykowane dla osób, które w kwestii bezpieczeństwa nie uznają żadnych kompromisów.

Producent stawia na zadowolenie klientów. Jeśli z jakiegoś powodu będziesz chciał wymienić komplet opon na inny, możesz to zrobić w ramach programu Nokian Satisfaction. Właściwości tych opon zostały docenione w testach wielu, niezależnych magazynów motoryzacyjnych. Na bezpieczeństwo jazdy wpływa dodatkowo opatentowany system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia Bieżnika). Dzięki niemu można bardzo łatwo sprawdzić aktualną głębokość bieżnika. Jest to przydatne szczególnie, kiedy wybierasz się na dalsze trasy. To opony dla wymagających, którzy ponad wszystko stawiają na bezpieczeństwo, nie rezygnując jednocześnie z komfortu prowadzenia.

show blocks helper