Nokian zLine SUV

Sportowa opona letnia zLine SUV gwarantuje dokładną odpowiedź na ruchy kierownicą, ekstremalną wytrzymałość i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych, zachowując maksymalną radość z jazdy. Jej reakcje są logiczne, szybkie i dokładne także przy dużych prędkościach. Nowa mieszanka gumy z krzemionką koralową zachowuje wytrzymałość i utrzymuje pewny styk z jezdnią także podczas szybkiej jazdy i w ostrych zakrętach. Boki opony Nokian zLine SUV wzmocniono dzięki bardzo wytrzymałej technologii aramidowej ściany bocznej Nokian.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rowki łatwo i efektywnie odprowadzają wodę z powierzchni styku opony.

Więcej kilometrów, mniej hałasu dzięki technologii cichych rowków: otwory w ściankach rowków poprzecznych odprowadzających strumień powietrza, chroniąc w ten sposób przed nieprzyjemnym dla ucha świstem wydawanym przez opony. Dzięki temu wzorowi jazda jest przyjemnie cicha.

Aramid Sidewalls – aramidowe ściany boczne
Technologia aramidowych ścian bocznych Nokian zwiększa wytrzymałość opon, także w trudnych warunkach. Mieszanka gumy na ścianach bocznych zawiera ekstremalnie trwałe włókna aramidowe, dzięki którym zbrojone i wzmocnione ściany boczne są odporne na nieoczekiwane uderzenia i przecięcia.

Opony letnie z serii Nokian zLine SUV są przystosowane do sportowych SUV-ów. Zapewniają stabilną i precyzyjną jazdę, pomimo dużych prędkości. Są niezawodne w każdym calu. Dobrze trzymają się nawierzchni. Są polecane do samochodów, które w szybkim tempie osiągają dużą moc. Jazda dużymi prędkościami wymaga szybkich reakcji. Opony Nokian zLine SUV umożliwiają precyzyjne i stabilne prowadzenie. Swoje niezwykłe właściwości trakcyjne zawdzięczają zastosowaniu nowoczesnych technologii. Specjalnie zaprojektowane rowki skutecznie odprowadzają wodę i chronią przed aquaplaningiem. Tym samym samochód dobrze się prowadzi, nawet na mokrej drodze. Opony są wykonane z mieszanki gumowej zLine Coral Silica, która wpływa na sztywność bieżnika podczas szybkiej jazdy. Boczne ścianki, wzmocnione włóknami aramidowymi, chronią ogumienie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Opony dobrze trzymają się nawierzchni, również przy dynamicznym sposobie prowadzenia. Są bardzo wytrzymałe. To propozycja dla wymagających kierowców, którzy cenią bezpieczeństwo, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z komfortu jazdy. Są niezastąpione w każdej sytuacji. Zaletą opon jest także niski poziom hałasu oraz niższe opory toczenia, które wpływają na ekonomiczną jazdę. Właściwości trakcyjne opon zostały docenione w licznych, niezależnych testach magazynów motoryzacyjnych. Są niezawodne, wytrzymałe i sprawdzają się niemal w każdej sytuacji. Ich niezwykłe parametry doceniają kierowcy na całym świecie. To ogumienie klasy premium wyróżnia się na rynku. Jest przystosowane dla wymagających konsumentów, którzy stawiają na jakość.

show blocks helper