Nokian zLine

Opona letnia UHP Nokian zLine została stworzona do szybkiej jazdy i jest przeznaczona do najwyższej klasy samochodów osobowych. Opona Nokian zLine poradzi sobie nawet w ekstremalnych sytuacjach i jest niezawodna przy zmieniających się warunkach drogowych i przy dużych wahaniach temperatury. Przy jej budowie zastosowano mieszankę gumową nowej generacji. Warstwowa budowa wykorzystująca nanotechnologię oraz bieżnik asymetryczny, o innym wzorze po stronie wewnętrznej i zewnętrznej opony, to najnowocześniejsze technologie, zapewniające doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz niepowtarzalny komfort jazdy. Wielowarstwowa konstrukcja obniża również opór toczenia i nagrzewanie się opony.

Nokian DSI – Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika
Nokian Tyres opracował oraz opatentował unikalny system DSI (Cyfrowy Wskaźnik Zużycia bieżnika), który pozwala bardzo dokładnie określić wysokość bieżnika wyrażoną w milimetrach. DSI to nic innego, jak szereg cyfr umieszczonych w kilku miejscach bieżnika, które ścierają się proporcjonalnie do zużycia opony prezentując faktyczną głębokość bieżnika opony.

Polerowane rowki podłużne spełniają zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Rowki łatwo i efektywnie odprowadzają wodę z powierzchni styku opony.

Więcej kilometrów, mniej hałasu dzięki technologii cichych rowków: otwory w ściankach rowków poprzecznych odprowadzających strumień powietrza, chroniąc w ten sposób przed nieprzyjemnym dla ucha świstem wydawanym przez opony. Dzięki temu wzorowi jazda jest przyjemnie cicha.

Opony z serii Nokian zLine są dedykowane specjalistom. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. To ogumienie klasy premium jest przeznaczone do samochodów sportowych, w których wymagana jest błyskawiczna reakcja. Nie może być mowy o żadnych kompromisach przy dużej prędkości. Są zaprojektowane z myślą o wymagających kierowcach, którzy jeżdżą bardzo dynamicznie i szybko. Jednocześnie opony z serii Nokian zLine bardzo dobrze trzymają się nawierzchni, niezależnie od tempa jazdy. Tym samym umożliwiają stabilne prowadzenie również na mokrych nawierzchniach, kiedy problemy z utrzymaniem toru jazdy są największe. Opony są skonstruowane w taki sposób, by jazda była cicha i komfortowa. Zachowują swoje parametry jezdne w każdej sytuacji. Sprawdzają się w różnych warunkach drogowych. Ich właściwości zostały docenione w licznych, niezależnych testach motoryzacyjnych.

Opony zawdzięczają swoje właściwości trakcyjne zastosowaniu nowoczesnych technologii. Specjalne zaprojektowane rowki ułatwiają odprowadzanie wody w czasie jazdy, poprawiając przyczepność na mokrych nawierzchniach. Tym samym chronią przed aquaplaningiem. Ponadto opony są bardzo trwałe. Do ich produkcji użyto specjalnej mieszanki gumowej, która chroni je przed zniszczeniem. Niskie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa i minimalizują emisję szkodliwych substancji do środowiska. Opony tego fińskiego producenta są znane na całym świecie. Zaskakują niezawodnością w każdej sytuacji. Trzymają się nawierzchni przy intensywnej i szybkiej jeździe.

show blocks helper